E-mail
Telefon
Godziny otwarcia
Pon-Pt : 10:00 - 20:00
Godziny otwarcia
Pon-Pt : 10:00 - 20:00

Terapia Medyczną Marihuaną

Jak to działa?

Leczenie pacjentów za pomocą medycznej marihuany

 Zajmujemy się ściśle kwalifikacją i terapią pacjentów, korzystając z preparatów medycznej marihuany. Właściwości lecznicze konopi indyjskich, z których powstają te preparaty, są znane od tysięcy lat i coraz częściej uznawane przez naukę. Są one włączane do tradycyjnej medycyny, jaką znamy. Stosowanie medycznej marihuany wpływa nie tylko na odczuwanie bólu, ale także na nasz nastrój, apetyt, sen, libido, układ sercowo-naczyniowy, układ oddechowy, układ pokarmowy, działanie przeciwpadaczkowe, anksjolityczne, przeciwpsychotyczne, przeciwdepresyjne, obniżanie ciśnienia śródgałkowego, regenerację mięśni oraz układ hormonalny. Wszystkie efekty zależą od rodzaju marihuany i kombinacji kannabinoidów, terpenów i flawonoidów.

Terapia Konopna - alternatywny sposób na leczenie chorób

 Aktualnie terapia medyczną marihuaną dopiero zyskuje na popularności w naszym kraju. Może być alternatywą dla klasycznych leków, które często dają niepożądane objawy uboczne w konkretnych przypadkach. Jest to też często terapia uzupełniająca standardowe leczenie, które nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Aktualnie w Polsce dostępne są kilka odmian konopi indyjskich w formie suszu. Najczęściej susz wykorzystuje się w terapii przez inhalację podgrzanych substancji aktywnych za pomocą waporyzatorów. Jest też możliwość przerabiania suszu medycznej marihuany w aptece na olejek, kapsułki oraz preparaty do stosowania zewnętrznego. W czasie tej terapii uważnie obserwujemy reakcję swojego organizmu i powoli dobieramy odpowiednie dawki, jak również konkretną odmianę, która będzie bardziej adekwatna do naszego schorzenia. Często, aby uzyskać optymalne efekty, trzeba zastosować inne odmiany medycznej marihuany na dzień a inne na noc. Ostatecznie dobra współpraca doświadczonego terapeuty oraz uważna obserwacja własnego organizmu przez pacjenta są kluczem do sukcesu terapeutycznego.

 Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o terapii, napisz do nas, a bezpłatnie skontaktujemy Cię do naszego lekarza zajmującego się terapią konopną. Pozwoli to wstępnie ocenić czy dana choroba może kwalifikować się do tej terapii. Wtedy pozostanie już tylko umówić wizytę. Zapraszamy też do zapoznania się z ofertą innych metod leczenia w naszym Centrum.

Kapsułki CBD
Kapsułki CBD
Olejek CBD
Olejek CBD
Susz konopny
Susz konopny
Waporyzator
Waporyzator

Sprawdź również

Farmakoterapia
Farmakoterapia
Terapia osoczem bogatopłytkowym
Terapia osoczem bogatopłytkowym
Scroll to Top