E-mail
Telefon
Godziny otwarcia
Pon-Pt : 10:00 - 20:00
Godziny otwarcia
Pon-Pt : 10:00 - 20:00

Wlewy z KETAMINY ponownie dostępne w ofercie

Szanowni Pacjenci, pragniemy poinformować, że do naszej oferty powróciły wlewy z ketaminy.

Ketamina co to takiego?

Ketamina to lek znieczulenia ogólnego na co dzień wykorzystywany w anestezjologii jako lek wprowadzający do znieczulenia o dodatkowym mechanizmie działania przeciwbólowego. 

Lek ma działanie nasenne, przeciwbólowe oraz wywołuje niepamięć bieżących zdarzeń. W ostatnich badaniach zauważono silny wpływ ketaminy na modulację nastroju pacjenta co jest obecnie wykorzystywane w psychiatrii w leczeniu depresji lekoopornej. Ketamina wprowadza pacjenta w stan tzw anestezji dysocjacyjnej. Swoje działanie przeciwbólowe lek ten wywiera przez kilka mechanizmów w efekcie powoduje zmniejszenie pobudliwości nerwów – stąd stosowany jest do leczenia pewnych przewlekłych stanów bólowych. Podaje się go we wlewie dożylnym. Zdarza się, że działanie uśmierzające ból nie jest natychmiastowe. Może minąć kilka dni, zanim działanie będzie odczuwalne.

Jak przygotować się do wlewu z ketaminy?

  • Jeśli Pacjent jest w leczeniu psychiatrycznym, konieczne jest przyniesienie dokumentacji medycznej oraz zaświadczenia od lekarza prowadzącego.

  • Kwalifikacja do wlewu z ketaminy w leczeniu bólu przewlekłego odbywa się po konsultacji z lek. Tomaszem Kupcem

  • Wlew z ketaminy odbywa się w pozycji leżącej i trwa ok. 1 h, następnie Pacjent jest monitorowany przez Nasz Personel, również ok 1 h.

  • Należy przyjść z osobą towarzyszącą, która zadba o bezpieczny powrót Pacjenta do domu. Pacjent po infuzji może odczuwać zawroty głowy, senność.

  • W dniu infuzji należy unikać prowadzenia pojazdów oraz nie należy wracać do pracy ( w szczególności po pierwszym zabiegu).

4 thoughts on “Wlewy z KETAMINY ponownie dostępne w ofercie”

  1. I appreciate how this blog promotes self-love and self-care It’s important to prioritize our well-being and your blog reminds me of that

  2. Hi, I truly appreciate what you posted. Could we discuss your topic in more detail on AOL? I think you might be the expert in this sector I need to help me with my issue. It will be a pleasure to talk to you.

  3. helloI like your writing very so much proportion we keep up a correspondence extra approximately your post on AOL I need an expert in this space to unravel my problem May be that is you Taking a look forward to see you

  4. I find it incomprehensible that you are not more popular than you already are, given your intelligence. I was able to look at this topic from a number of angles because of your depth of knowledge. It appears that until a conversation turns to Woman gaga, neither men nor women seem to be really interested in things related to women. Continue your fantastic work.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top