E-mail
Telefon
Godziny otwarcia
Pon-Pt : 10:00 - 20:00
Godziny otwarcia
Pon-Pt : 10:00 - 20:00

Akupunktura

Dowiedz się więcej

Co to jest suche igłowanie?

Jest to metoda terapeutyczna,  stosowana w leczeniu bólu oraz dysfunkcji spowodowanych problemami mięśniowymi, oraz niektórych problemów układu nerwowego. W leczeniu za pomocą suchego igłowania wykorzystuje się bardzo cienkie specjalne akupunkturowe igły. Terapia ta jest nazywana inaczej suchym igłowaniem gdzie terapią jest samo wbijanie igieł bez podawania leków. Technika ta nie jest tożsama z akupunkturą klasyczną, albowiem akupunktura jest częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, natomiast suche igłowanie jest techniką medycyny zachodniej, która wymaga diagnozy medycznej.

Ile trwa zabieg akupunktury?

 Czas trwania zabiegu akupunktury może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i celów terapeutycznych. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Jak to działa?

Suche igłowanie działa poprzez zmianę sposobu odczuwania bólu przez ciało (efekt neurologiczny). Pomaga także organizmowi pozbyć się uporczywego skurczu mięśni związanego z istnieniem punktów spustowych (efekt mięśniowo-powięziowy). Dla uzyskania optymalnego efektu suche igłowanie powinno być łączone z terapią manualną i ćwiczeniami.

Zalety akupunktury

  • zmniejszenie bólu,
  • poprawa funkcjonowania układu nerwowego,
  • zwiększenie odporności organizmu,
  • ułatwienie zasypiania,
  • pomoc w leczeniu problemów trawienia,
  • ustabilizowanie ciśnienia krwi,
  • wsparcie w leczeniu depresji i innych problemów emocjonalnych,
  • pomoc w leczeniu niektórych chorób, takich jak cukrzyca, astma, migrena, a także choroby układu sercowo-naczyniowego.

Na czym polega suche igłowanie?

Polega na wprowadzeniu bardzo cienkiej igły bezpośrednio do mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Przed przystąpieniem do nakłucia niewydolnego mięśnia, terapeuta  przeprowadza dokładne badanie palpacyjne. Ma ono na celu zlokalizowanie napiętego pasma o zwiększonej wrażliwości na nacisk oraz miejscowej odpowiedzi drżeniowej. Zabieg ten można również wykonać bezpośrednio na powięź, ścięgna oraz więzadła. Terapeuta dobierze długość i grubość igły odpowiednią dla lokalizacji igłowania. Następnie wprowadzi ją w skórę w odpowiednim miejscu. Poczujesz przy tym niewielkie ukłucie. W zależności od techniki igłowania możesz również poczuć ból mięśni lub ich chwilowy skurcz. Są to normalne i pożądane odczucia, które oznaczają, że doświadczysz ulgi w odniesieniu do swoich objawów.

Akupunktura
Akupunktura kolana
Akupunktura nogi

Sprawdź również

Terapia Orthokine
Terapia Orthokine
Farmakoterapia
Farmakoterapia
Scroll to Top